Certyfikaty

Zastanawiasz się, jak znaleźć produkty ekologiczne? Poszukaj logo UE z zielonym liściem – to prosty skrót do znalezienia żywności, której możesz zaufać.

Certyfikat BIO

Jaki jest cel certyfikacji ekologicznej?

  • ochrona klimatu i środowiska
  • zachowanie żyzności gleby
  • zachowanie różnorodności biologicznej
  • poszanowanie naturalnych cykli i dobrostanu zwierząt
  • brak stosowania produktów chemicznych i syntetycznych,
  • brak GMO
  • przejrzyste etykiety dla konsumentów

Co oznacza ta etykieta na produktach?

Aby uzyskać zielone logo UE i wzmiankę „ekologiczne”, produkty muszą być certyfikowane przez jednostkę certyfikującą zatwierdzoną przez właściwe organy, w celu potwierdzenia ich zgodności z unijnymi przepisami dotyczącymi rolnictwa ekologicznego.

Rolnictwo ekologiczne to metoda rolnicza, której celem jest produkcja żywności przy użyciu naturalnych substancji i procesów. Oznacza to, że rolnictwo ekologiczne ma zwykle ograniczony wpływ na środowisko. Ponadto zasady rolnictwa ekologicznego wspierają wysoki standard dobrostanu zwierząt i nakładają na rolników obowiązek spełniania określonych potrzeb behawioralnych zwierząt.

Przepisy Unii Europejskiej dotyczące rolnictwa ekologicznego mają na celu zapewnienie jasnej struktury produkcji produktów ekologicznych w całej UE. Ma to na celu zaspokojenie popytu konsumentów na godne zaufania produkty ekologiczne, zapewniając jednocześnie uczciwy rynek dla producentów, dystrybutorów i sprzedawców.

certyfikat eco bio

Dlaczego warto wybrać Eco Ame?

Chcemy mieć realny wpływ na środowisko, kreować zmiany i promować nowe, lepsze rozwiązania. Każdy z naszych produktów jest certyfikowany, dodatkowo przechodzi selekcję pod względem składu. Robiąc u nas zakupy poczujesz się jak w domu, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Chcemy Cię poznać, dzielić się radością dobrego i zdrowego jedzenia.

Czekamy na Ciebie.